Kedves Olvasók !
Finneknek a természet egyben templom ahol megnyugszanak, hely ahol meditálnak, környezet amit értékelnek, ápolnak és védenek. A természet egyben kihívás és nem egyszer megpróbáltatás is egyben, hiszen a fehér éjszakák a napfényt nem látó hónapokkal váltakoznak. Ilyen szemszögböl nézve Finnország fekete-fehér országnak is mondható.
Augusztus utolsó szombatján Finnország a természetet dícséri . Tavaly lobogtak elöször a zászlók a természet napján.

Éljen a finn természet !
A Természet-szövetség / Luonto-Liitto számos programot rendez ma, a nap témája : Természetjárás.

Természet- Szövetség
Sokféle program várja a természet barátait, közösen tisztítanak majd folyókat, lesz ismerkedés olyan gazdaságokkal ahol bio-termelés folyik és kirándulásokon is lehet részt venni.
A Természet-Szövetségnek és a Pyhä-Luosto nevü természetvédelmi nemzeti parknak ma van a 80. születésnapja; többszörös alkalom az ünneplésre. Még tart a nyár, de az ösz leheletét már érezzük, hüivösödik a levegö, rövidülnek a napok.
Mindnyájuknak kellemes hétvégét kívánva
Judit Mäkinen
- Forrás :
- https://www.iltalehti.fi/kotimaa/201808252201160296_u0.shtml
- https://yle.fi/uutiset/3-10370322
Köszönöm Judit! Üdv. Lia.
Finnországi Levelek / lLetters from Finland. ezt írta (időpont: 2018. aug. 25., Szo, 9:00):
> finnorszagilevelek posted: “Kedves Olvasók ! Finneknek a természet egyben > templom ahol megnyugszanak, hely ahol meditálnak, környezet amit > értékelnek, ápolnak és védenek. A természet egyben kihívás és nem egyszer > megpróbáltatás is egyben, hiszen a fehér éjszakák a napfényt nem látó” >
KedvelésKedvelik 1 személy