Kedves Olvasók !
A jelenlegi höség Finnország egész területén trópusi körülményeket teremtett. Így van ez az északi sarkkörön fekvö Rovaniemi városában is, ahol ma + 32 C fok volt.
A strandon is sokan voltak , mint az alábbi kép mutatja.

Rovaniemi , 2018 július . + 32 C .Strandoló rénszarvasok
A felvételt Pekka Niinivaara készítette, aki a rénszarvasokat már július elején is lencsevégre kapta ugyanott.

Pekka Niinivaara felvétele :hüsölö rénszarvasok
Minthogy Rovaniemi a Mikulás hazája most már csak arra várok, hogy hamarosan strandoló Mikulást is lássunk .
Judit Mäkinen
Forrás : Pekka Niinivaara facebook oldala.
Kedves Judit!
Ezt most találtam:
Itthon alig van melegebb, mint az északi sarkkör térségében.
Már több, mint 30 napon haladta meg idén nyáron a 30 fokot a hőmérséklet Norvégiában.
Korábbi cikkünk: http://www.eumet.hu/hirek/rekord-melegek-az-eszaki-sarkkoron/
Üdvözlettel: Tünde
KedvelésKedvelés
Kedves Tünde ! Köszönöm az érdekes cikket. Sajnos ez a helyzet. Svédországban több mint 40 helyen ég az erdö, finn tüzoltók is mentek – és még sok más ország tüzoltói is – a segítségükre. Nálunk is vannak erdötüzek. A néha átmeneti viharokkal járó villámok is gyujtanak tüzeket. Reméljük, hogy az ide jött túristák megertik : NEM szabad tábortüzet gyujtani ! Ma Helsinkiben 28 C van és állítólag egész héten így lesz. Minden jót a hét további részére,
Judit M.
KedvelésKedvelés
Kedves Judit
Ha továbbra is marad ez a trópusi időjárás, lehet, hogy a Mikulás is rákényszetül a strandolásra.
Mit prognosztizálmak? Meddig kell még elviselni ezt a hihetetlen meleget?
Üdvözlettel: Tünde
KedvelésKedvelés
Kedves Tünde !
Allítólag augusztus közepéig tart a höség de én remélem, hogy nem egészen így lesz. Bár meg kell mondani, hogy az utóbbi idöben nagyon jó az elörejelzés. Nagy a szárazság, a termés az évszázad legrosszabbja lesz és nem egy helyen kényszerlevágásra kerülnek az állatok, mivel szárazak a legelök és nincs mit legelni. Írnak arról is, hogy a tavakban pusztulnak a halak az oxigénhiány miatt, nem messze egy tóból dézsaszámra szedték össze a döglött kagylókat, a TV mutatta a pusztulást. És még ugye vannak olyanok akiki tagadják a klímaváltozást. Minden jót a közelgö hétvégére !
KedvelésKedvelés