Suomi 100 – 18 000 pár gyapjúzokni

 

SuomiFinland100-tunnus_sininen_RGB

 

Kedves Olvasók !

Említettem régebben, hogy a Suomi 100 centenáriumi évben sokféle projekt indult el. Ezek közé tartozott az a kezdeményezés is, hogy minden még a körünkben élö háborús veterán új gyapjúzoknit kapjon az ünnepi évben. Erröl itt lehet olvasni :

https://finnorszagilevelek.com/2016/11/01/finnorszag-sok-millio-gyapjuzokni-orszaga/

A kezdeményezés az Ouluban élö  Jaana Willman-é volt, aki erre a célra csoportot alapitott  a facebookon. A zárt csoport neve  Villasukat veteraaneille, Suomi 100 = Gyapjúzokni a veteránoknak Suomi 100. A csoportnak 8351 tagja van .

Mai ujsághír szerint elkészültek a zoknik, a tervnek megfelelöen összesen 18 000 pár.

b4587e2c350041608943fc60dce943d0-1

Gyapjúzoknik a veteránoknak

A kötésben 2500-an vettek részt, a csoport két legaktívabb tagja összesen 279 pár zoknit kötött ! A legközelebbi teendö a zoknik eljuttatása a veteránokhoz, ebben az akcióban a finn  a posta is részt vesz.

Kedves Olvasók !

A centenáriumi év témája az, hogy Yhdessä = Együtt. Ugye milyen szép példája ennek ez a csoport?  Szeretettel gratulálok a csoport minden tagjának.

Judit Mäkinen

Forrás:

Vélemény, hozzászólás?

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.